API Delevan SP1210-223H
SP1210-223H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-223H
Brief Description
FIXED IND 22UH 306MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210-223H.pdf
Availability of SP1210-223H
QUANTITY
SP1210-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-223H
Internal Part NumberEIS-SP1210-223H
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating306mA
Current - Saturation275mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-223H
Related LinksSP121, SP1210-223H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-223H Details Description
Related parts for SP1210-223H
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 7/16" datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 320MA 1.9 OHM TH datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B25, AFS 2, datasheet.pdf
CABLE DSUB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf