API Delevan SP1210-822K
SP1210-822K picture photo
Mfg. Part Number
SP1210-822K
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 487MA 880 MOHM
Datasheet Download
SP1210-822K.pdf
Availability of SP1210-822K
QUANTITY
SP1210-822K Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210-822K
Internal Part NumberEIS-SP1210-822K
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±10%
Current Rating487mA
Current - Saturation454mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)880 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210-822K
Related LinksSP121, SP1210-822K Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210-822K Details Description
Related parts for SP1210-822K
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC SMPC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 277V datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 835MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
WR-MPC3 MICRO POWER CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PINS datasheet.pdf