API Delevan SP1210R-152H
SP1210R-152H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-152H
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.08A 175 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-152H.pdf
Availability of SP1210R-152H
QUANTITY
SP1210R-152H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-152H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-152H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±3%
Current Rating1.08A
Current - Saturation1.06A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-152H
Related LinksSP1210, SP1210R-152H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-152H Details Description
Related parts for SP1210R-152H
Crystal 32.9190kHz 20ppm 11pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TFLEX 6120,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
M12 THRUB 4M NPN PREW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf