API Delevan SP1210R-222H
SP1210R-222H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-222H
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 922MA 211 MOHM
Datasheet Download
SP1210R-222H.pdf
Availability of SP1210R-222H
QUANTITY
SP1210R-222H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-222H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-222H
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±3%
Current Rating922mA
Current - Saturation892mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)211 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-222H
Related LinksSP1210, SP1210R-222H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-222H Details Description
Related parts for SP1210R-222H
PICBASIC PRO COMPILER GOLD EDIT datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V/3.3V 0.6A 16SON datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A MPG06 datasheet.pdf
CONN HEADR 52POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED ALPHANUM 0.5" datasheet.pdf
3000VA 2500W UPS datasheet.pdf