API Delevan SP1210R-333H
SP1210R-333H picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-333H
Brief Description
FIXED IND 33UH 243MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-333H.pdf
Availability of SP1210R-333H
QUANTITY
SP1210R-333H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-333H
Internal Part NumberEIS-SP1210R-333H
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±3%
Current Rating243mA
Current - Saturation225mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-333H
Related LinksSP1210, SP1210R-333H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-333H Details Description
Related parts for SP1210R-333H
VARISTOR 297V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC HYBRID MOTOR DRIVER 2PH 19SIP datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LMZF 5/10/135 3.5 GN datasheet.pdf
OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf