API Delevan SP1210R-473J
SP1210R-473J picture photo
Mfg. Part Number
SP1210R-473J
Brief Description
FIXED IND 47UH 203MA 5 OHM SMD
Datasheet Download
SP1210R-473J.pdf
Availability of SP1210R-473J
QUANTITY
SP1210R-473J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1210R-473J
Internal Part NumberEIS-SP1210R-473J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±5%
Current Rating203mA
Current - Saturation189mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1210R-473J
Related LinksSP1210, SP1210R-473J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1210R-473J Details Description
Related parts for SP1210R-473J
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE UNINS 14-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 4.02 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 64POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 148.35135MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf