API Delevan SP1812-393H
SP1812-393H picture photo
Mfg. Part Number
SP1812-393H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 354MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
SP1812-393H.pdf
Availability of SP1812-393H
QUANTITY
SP1812-393H Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812-393H
Internal Part NumberEIS-SP1812-393H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1812
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating354mA
Current - Saturation332mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812-393H
Related LinksSP181, SP1812-393H Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812-393H Details Description
Related parts for SP1812-393H
SSR OCMOS FET 150MA NO 6-DIP datasheet.pdf
IC CODEC VOIP W/DSP LBGA-176-3 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 4PORT 484-CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 47 OHM 14SOIC datasheet.pdf