API Delevan SP1812R-123J
SP1812R-123J picture photo
Mfg. Part Number
SP1812R-123J
Brief Description
FIXED IND 12UH 767MA 340 MOHM
Datasheet Download
SP1812R-123J.pdf
Availability of SP1812R-123J
QUANTITY
SP1812R-123J Order Process
Ship out your order
Specifications of SP1812R-123J
Internal Part NumberEIS-SP1812R-123J
FamilyFixed Inductors
SeriesSP1812R
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating767mA
Current - Saturation602mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SP1812R-123J
Related LinksSP1812, SP1812R-123J Datasheet, API Delevan Distributor
SP1812R-123J Details Description
Related parts for SP1812R-123J
CONN HOUSING 3POS .156 W/POLAR datasheet.pdf
TERM RING TONGUE STR 6AWG datasheet.pdf
IC DAC NANO 16BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
IC REGISTER SHIFT 12ST 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HDR 34PIN GOLD RT ANG WW datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 250MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 82 OHM 16SOIC datasheet.pdf