NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SPAKXC309VF100A
SPAKXC309VF100A picture photo
Mfg. Part Number
SPAKXC309VF100A
Manufacturer
Product Category
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Brief Description
IC DSP 24BIT 100MHZ 196-MAPBGA
Datasheet Download
SPAKXC309VF100A.pdf
Availability of SPAKXC309VF100A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPAKXC309VF100A Order Process
Ship out your order
Specifications of SPAKXC309VF100A
Internal Part NumberEIS-SPAKXC309VF100A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
SeriesDSP563xx
PackagingTray
TypeFixed Point
InterfaceHost Interface, SSI, SCI
Clock Rate100MHz
Non-Volatile MemoryROM (576 B)
On-Chip RAM24kB
Voltage - I/O3.30V
Voltage - Core3.30V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case196-LBGA
Supplier Device Package196-MAPBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPAKXC309VF100A
SPAKXC309VF100A Details Description
Related parts for SPAKXC309VF100A
CONN RCPT 4 POS POTTING W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROT THYRIST 88V TELECOM datasheet.pdf
RES 2.61M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
BOARD DEV FOR S12ZFP64 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf