NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SPAKXC309VL100A
SPAKXC309VL100A picture photo
Mfg. Part Number
SPAKXC309VL100A
Manufacturer
Product Category
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Brief Description
IC DSP 24BIT 100MHZ 196-MAPBGA
Datasheet Download
SPAKXC309VL100A.pdf
Availability of SPAKXC309VL100A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPAKXC309VL100A Order Process
Ship out your order
Specifications of SPAKXC309VL100A
Internal Part NumberEIS-SPAKXC309VL100A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
SeriesDSP563xx
PackagingTray
TypeFixed Point
InterfaceHost Interface, SSI, SCI
Clock Rate100MHz
Non-Volatile MemoryROM (576 B)
On-Chip RAM24kB
Voltage - I/O3.30V
Voltage - Core3.30V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C