NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. SPAKXC309VL100A
SPAKXC309VL100A picture photo
Mfg. Part Number
SPAKXC309VL100A
Manufacturer
Product Category
Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Brief Description
IC DSP 24BIT 100MHZ 196-MAPBGA
Datasheet Download
SPAKXC309VL100A.pdf
Availability of SPAKXC309VL100A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPAKXC309VL100A Order Process
Ship out your order
Specifications of SPAKXC309VL100A
Internal Part NumberEIS-SPAKXC309VL100A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - DSP (Digital Signal Processors)
SeriesDSP563xx
PackagingTray
TypeFixed Point
InterfaceHost Interface, SSI, SCI
Clock Rate100MHz
Non-Volatile MemoryROM (576 B)
On-Chip RAM24kB
Voltage - I/O3.30V
Voltage - Core3.30V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case196-LBGA
Supplier Device Package196-MAPBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPAKXC309VL100A
SPAKXC309VL100A Details Description
Related parts for SPAKXC309VL100A
LED GREEN DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A W/CLIP SMD datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 20PS SGL END 12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/08/90 1.5SN BK datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf