ST SPC564A70B4COBR
SPC564A70B4COBR picture photo
Mfg. Part Number
SPC564A70B4COBR
Brief Description
IC MCU 2MB FLASH 120MHZ 324PBGA
Datasheet Download
SPC564A70B4COBR.pdf
Availability of SPC564A70B4COBR
QUANTITY
SPC564A70B4COBR Order Process
Ship out your order
Specifications of SPC564A70B4COBR
Internal Part NumberEIS-SPC564A70B4COBR
Standard Package350
SeriesSPC56
PackagingTape & Reel (TR)
Core Processore200z4
Core Size32-Bit
Speed120MHz
ConnectivityCAN, EBI/EMI, LIN, SCI, SPI
PeripheralsDMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O190
Program Memory Size2MB (2M x 8)
Program Memory TypeFLASH
EEPROM Size-
RAM Size128K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.14 V ~ 1.32 V
Data ConvertersA/D 40x12b
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case324-BGA
Supplier Device Package324-PBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPC564A70B4COBR
Related LinksSPC564A, SPC564A70B4COBR Datasheet, ST Distributor
SPC564A70B4COBR Details Description
Related parts for SPC564A70B4COBR
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS DUAL .100 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12UQFN datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CH20M12 SIDE ELEMENT 3 LEVEL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 48V 6.25A datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 800MA 70 MOHM datasheet.pdf