API Delevan SPD125-103M
SPD125-103M picture photo
Mfg. Part Number
SPD125-103M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 4A 55 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD125-103M.pdf
Availability of SPD125-103M
QUANTITY
SPD125-103M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD125-103M
Internal Part NumberEIS-SPD125-103M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD125
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating4A
Current - Saturation4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)55 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD125-103M
Related LinksSPD12, SPD125-103M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD125-103M Details Description
Related parts for SPD125-103M
POLYSWITCH PTC RESET 0.9A T/R datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
DC ADAPTER CABLE 5.5X2.5MM R/A datasheet.pdf
CONN COUPLER MTP-MTP SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 6A datasheet.pdf