API Delevan SPD125-682M
SPD125-682M picture photo
Mfg. Part Number
SPD125-682M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 4.5A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD125-682M.pdf
Availability of SPD125-682M
QUANTITY
SPD125-682M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD125-682M
Internal Part NumberEIS-SPD125-682M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD125
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating4.5A
Current - Saturation4.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD125-682M
Related LinksSPD12, SPD125-682M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD125-682M Details Description
Related parts for SPD125-682M
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
ESD HANDLER 11-1/4X4-3/4X1-3/4 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf