API Delevan SPD125R-683M
SPD125R-683M picture photo
Mfg. Part Number
SPD125R-683M
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.5A 170 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD125R-683M.pdf
Availability of SPD125R-683M
QUANTITY
SPD125R-683M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD125R-683M
Internal Part NumberEIS-SPD125R-683M
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD125R
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation1.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD125R-683M
Related LinksSPD125, SPD125R-683M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD125R-683M Details Description
Related parts for SPD125R-683M
RES METAL OX 2W 6.8 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES 2.8M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf