API Delevan SPD62-154M
SPD62-154M picture photo
Mfg. Part Number
SPD62-154M
Brief Description
FIXED IND 150UH 370MA 1.8 OHM
Datasheet Download
SPD62-154M.pdf
Availability of SPD62-154M
QUANTITY
SPD62-154M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD62-154M
Internal Part NumberEIS-SPD62-154M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating370mA
Current - Saturation370mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD62-154M
Related LinksSPD62, SPD62-154M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD62-154M Details Description
Related parts for SPD62-154M
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=500FT datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO213AB datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf