API Delevan SPD62-393M
SPD62-393M picture photo
Mfg. Part Number
SPD62-393M
Brief Description
FIXED IND 39UH 780MA 700 MOHM
Datasheet Download
SPD62-393M.pdf
Availability of SPD62-393M
QUANTITY
SPD62-393M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD62-393M
Internal Part NumberEIS-SPD62-393M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating780mA
Current - Saturation780mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD62-393M
Related LinksSPD62, SPD62-393M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD62-393M Details Description
Related parts for SPD62-393M
CONN RCPT 100POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf