API Delevan SPD62R-223M
SPD62R-223M picture photo
Mfg. Part Number
SPD62R-223M
Brief Description
FIXED IND 22UH 1A 400 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD62R-223M.pdf
Availability of SPD62R-223M
QUANTITY
SPD62R-223M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD62R-223M
Internal Part NumberEIS-SPD62R-223M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD62R
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD62R-223M
Related LinksSPD62, SPD62R-223M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD62R-223M Details Description
Related parts for SPD62R-223M
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 80MA SOT143 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 38POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 BLU/BLU BOOT 25' datasheet.pdf
CUTTER SHEARS TPRD CROSSING 6" datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf