API Delevan SPD73R-153M
SPD73R-153M picture photo
Mfg. Part Number
SPD73R-153M
Brief Description
FIXED IND 15UH 2A 91 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD73R-153M.pdf
Availability of SPD73R-153M
QUANTITY
SPD73R-153M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD73R-153M
Internal Part NumberEIS-SPD73R-153M
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating2A
Current - Saturation2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)91 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.153" (3.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD73R-153M
Related LinksSPD73, SPD73R-153M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD73R-153M Details Description
Related parts for SPD73R-153M
IC ADC 12BIT 41MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN MINI6 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX17604 datasheet.pdf
FERRITE CORE P datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FOLLOWER ECCENTRIC CAM datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 3.5A 33 MOHM SMD datasheet.pdf