API Delevan SPD73R-223M
SPD73R-223M picture photo
Mfg. Part Number
SPD73R-223M
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.75A 190 MOHM
Datasheet Download
SPD73R-223M.pdf
Availability of SPD73R-223M
QUANTITY
SPD73R-223M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD73R-223M
Internal Part NumberEIS-SPD73R-223M
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.75A
Current - Saturation1.75A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.153" (3.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD73R-223M
Related LinksSPD73, SPD73R-223M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD73R-223M Details Description
Related parts for SPD73R-223M
JUMPER-H1503TR/A3048A/H1503TR 3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 50.7VC AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 12.5V -12.8V datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf