API Delevan SPD73R-682M
SPD73R-682M picture photo
Mfg. Part Number
SPD73R-682M
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 3A 65 MOHM SMD
Datasheet Download
SPD73R-682M.pdf
Availability of SPD73R-682M
QUANTITY
SPD73R-682M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD73R-682M
Internal Part NumberEIS-SPD73R-682M
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating3A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)65 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.153" (3.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD73R-682M
Related LinksSPD73, SPD73R-682M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD73R-682M Details Description
Related parts for SPD73R-682M
CONN HOUSING TAB 20POS DUAL FREE datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 17.02MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.4UH 12A 3.7 MOHM SMD datasheet.pdf
FLANGED WATERTIGHT END PANELS datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 400A 3TOWER datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM datasheet.pdf
HANPORT DB9M/F W/ 10'CABLE, 120V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
PCB CARD EJECTOR 0.062" 1.12" BL datasheet.pdf