Samsung Semiconductor, Inc. SPHWH2L3D30CD4T0K3
SPHWH2L3D30CD4T0K3 picture photo
Mfg. Part Number
SPHWH2L3D30CD4T0K3
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED LH351B NEU WHITE 4000K 2SMD
Datasheet Download
SPHWH2L3D30CD4T0K3.pdf
Availability of SPHWH2L3D30CD4T0K3
QUANTITY
SPHWH2L3D30CD4T0K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPHWH2L3D30CD4T0K3
Internal Part NumberEIS-SPHWH2L3D30CD4T0K3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesLH351B Application Note
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesLH351B
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test145 lm (130 lm ~ 160 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test148 lm/W
CRI (Color Rendering Index)70
Current - Max1.5A
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package4°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPHWH2L3D30CD4T0K3
Related LinksSPHWH2L3D, SPHWH2L3D30CD4T0K3 Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SPHWH2L3D30CD4T0K3 Details Description
Related parts for SPHWH2L3D30CD4T0K3
RES 60.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 14POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC LI-ION SW CHARGER USB 20WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE A 6POS datasheet.pdf
D SUB MIXED FE 30 A POWER CONTAC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf