Samsung Semiconductor, Inc. SPHWW1HDNB25YHU32J
SPHWW1HDNB25YHU32J picture photo
Mfg. Part Number
SPHWW1HDNB25YHU32J
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB WHT 3500K 3STEP 80CRI
Datasheet Download
SPHWW1HDNB25YHU32J.pdf
Availability of SPHWW1HDNB25YHU32J
QUANTITY
SPHWW1HDNB25YHU32J Order Process
Ship out your order
Specifications of SPHWW1HDNB25YHU32J
Internal Part NumberEIS-SPHWW1HDNB25YHU32J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package450
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLC019B
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test2713 lm (2438 lm ~ 2988 lm)
Current - Test540mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35.5V
Lumens/Watt @ Current - Test142 lm/W
Current - Max980mA
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle115°
Features-
Size / Dimension17.00mm L x 17.00mm W
Height1.50mm
Light Emitting Surface (LES)12.40mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPHWW1HDNB25YHU32J
Related LinksSPHWW1HDN, SPHWW1HDNB25YHU32J Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SPHWW1HDNB25YHU32J Details Description
Related parts for SPHWW1HDNB25YHU32J
AC/DC CONVERTER 3.3V 150W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 45NS 48TFBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 1.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 3.25 INCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
Connector Receptacle 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
DBL-BAL MIX MODULE 16 - 32 GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf