Samsung Semiconductor, Inc. SPHWW1HDNC25YHU32F
SPHWW1HDNC25YHU32F picture photo
Mfg. Part Number
SPHWW1HDNC25YHU32F
Brief Description
LED COB WHT 3500K 3STEP 80CRI
Datasheet Download
SPHWW1HDNC25YHU32F.pdf
Availability of SPHWW1HDNC25YHU32F
QUANTITY
SPHWW1HDNC25YHU32F Order Process
Ship out your order
Specifications of SPHWW1HDNC25YHU32F
Internal Part NumberEIS-SPHWW1HDNC25YHU32F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package300
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesLC026B
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test3540 lm (3080 lm ~ 4000 lm)
Current - Test720mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35.5V
Lumens/Watt @ Current - Test139 lm/W
Current - Max1.3A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle115°
Features-
Size / Dimension21.50mm L x 21.50mm W
Height1.50mm
Light Emitting Surface (LES)17.00mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPHWW1HDNC25YHU32F
Related LinksSPHWW1HDN, SPHWW1HDNC25YHU32F Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SPHWW1HDNC25YHU32F Details Description
Related parts for SPHWW1HDNC25YHU32F
EXTENDR UNCOMM 160-PINS 3UX12.2" datasheet.pdf
FUSE F/A TELE-GARD 20A 170VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 200W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 41A 8WDFN datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C5ROW160FP-5 3C1-1 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf