TDK Corporation SPM6530T-R47M170
SPM6530T-R47M170 picture photo
Mfg. Part Number
SPM6530T-R47M170
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 20A 3.63 MOHM
Datasheet Download
SPM6530T-R47M170.pdf
Availability of SPM6530T-R47M170
QUANTITY
SPM6530T-R47M170 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPM6530T-R47M170
Internal Part NumberEIS-SPM6530T-R47M170
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSPM5030 and SPM6530 Series Power Inductors
SPM Series Power Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating20A
Current - Saturation20.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.63 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPM6530T-R47M170
Related LinksSPM6530T, SPM6530T-R47M170 Datasheet, TDK Corporation Distributor
SPM6530T-R47M170 Details Description
Related parts for SPM6530T-R47M170
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO MUX 8-UMAX datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL HS 3/5V 8MSOP datasheet.pdf
CABLE TIE 40LB PUR 6.1" datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 238MA 1.24 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 8POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf