AVX Corporation SQCA5A471GATME
SQCA5A471GATME picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A471GATME
Brief Description
CAP CER 470PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A471GATME.pdf
Availability of SQCA5A471GATME
QUANTITY
SQCA5A471GATME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A471GATME
Internal Part NumberEIS-SQCA5A471GATME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A471GATME
Related LinksSQCA5A4, SQCA5A471GATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A471GATME Details Description
Related parts for SQCA5A471GATME
IC FPGA 104 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 42POS GOLD SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
H48-6 SHEET 320X320X1MM W/ADH datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf