AVX Corporation SQCAEM0R7BAJWE
SQCAEM0R7BAJWE picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEM0R7BAJWE
Brief Description
CAP CER 0.70PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEM0R7BAJWE.pdf
Availability of SQCAEM0R7BAJWE
QUANTITY
SQCAEM0R7BAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEM0R7BAJWE
Internal Part NumberEIS-SQCAEM0R7BAJWE
Standard Package100
SeriesSQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEM0R7BAJWE
Related LinksSQCAEM0, SQCAEM0R7BAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEM0R7BAJWE Details Description
Related parts for SQCAEM0R7BAJWE
BACKSHELL DB25 FLAT RIBBON PLAST datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC DVR EXPD 600V 0.17A 8SOIC datasheet.pdf