AVX Corporation SQCAEM2R2CAJME
SQCAEM2R2CAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEM2R2CAJME
Brief Description
CAP CER 2.2PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEM2R2CAJME.pdf
Availability of SQCAEM2R2CAJME
QUANTITY
SQCAEM2R2CAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEM2R2CAJME
Internal Part NumberEIS-SQCAEM2R2CAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEM2R2CAJME
Related LinksSQCAEM2, SQCAEM2R2CAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEM2R2CAJME Details Description
Related parts for SQCAEM2R2CAJME
JUMPER-H9992TR/A3047S/X 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 10POS W/SCKT datasheet.pdf
CABLE SMA PLUG-PLUG RG178 24" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 16POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 14POS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf