AVX Corporation SQCAEM470JAJWE
SQCAEM470JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEM470JAJWE
Brief Description
CAP CER 47PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEM470JAJWE.pdf
Availability of SQCAEM470JAJWE
QUANTITY
SQCAEM470JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEM470JAJWE
Internal Part NumberEIS-SQCAEM470JAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package100
SeriesSQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEM470JAJWE
Related LinksSQCAEM4, SQCAEM470JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEM470JAJWE Details Description
Related parts for SQCAEM470JAJWE
FUSE 600MA 600V GLASS SHORT RJS datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 25V 1A 6TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 2.5V OUT SIP VERT datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG BLK/GRN 2.7-3.9 datasheet.pdf
WASHER NON-TURN 1/4" SS 112.5 datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF11 ACCESSORIES datasheet.pdf
TRANSFORMER SMD datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 30C 30#16 P BY RECP LC datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 16POS 1MM SMD datasheet.pdf