AVX Corporation SQCAEM4R7BA1WE
SQCAEM4R7BA1WE picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEM4R7BA1WE
Brief Description
CAP CER 4.7PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEM4R7BA1WE.pdf
Availability of SQCAEM4R7BA1WE
QUANTITY
SQCAEM4R7BA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEM4R7BA1WE
Internal Part NumberEIS-SQCAEM4R7BA1WE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package100
SeriesSQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEM4R7BA1WE
Related LinksSQCAEM4, SQCAEM4R7BA1WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEM4R7BA1WE Details Description
Related parts for SQCAEM4R7BA1WE
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ISL76683 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf