AVX Corporation SQCB2M331JATWE
SQCB2M331JATWE picture photo
Mfg. Part Number
SQCB2M331JATWE
Brief Description
CAP CER 330PF 200V 1111
Datasheet Download
SQCB2M331JATWE.pdf
Availability of SQCB2M331JATWE
QUANTITY
SQCB2M331JATWE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB2M331JATWE
Internal Part NumberEIS-SQCB2M331JATWE
PackagingTray - Waffle
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB2M331JATWE
Related LinksSQCB2M3, SQCB2M331JATWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB2M331JATWE Details Description
Related parts for SQCB2M331JATWE
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 56POS DUAL TIN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 10-150MM M12 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.2VWM 31.9VC SOD57 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V NP0 1206 datasheet.pdf