AVX Corporation SQCB7A220JA1ME
SQCB7A220JA1ME picture photo
Mfg. Part Number
SQCB7A220JA1ME
Brief Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Datasheet Download
SQCB7A220JA1ME.pdf
Availability of SQCB7A220JA1ME
QUANTITY
SQCB7A220JA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB7A220JA1ME
Internal Part NumberEIS-SQCB7A220JA1ME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB7A220JA1ME
Related LinksSQCB7A2, SQCB7A220JA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB7A220JA1ME Details Description
Related parts for SQCB7A220JA1ME
WALL RING 230MM "V" FOR M4Q SER datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A 8SO datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf