AVX Corporation SQCB7M6R2DAJME
SQCB7M6R2DAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCB7M6R2DAJME
Brief Description
CAP CER 6.2PF 500V 1111
Datasheet Download
SQCB7M6R2DAJME.pdf
Availability of SQCB7M6R2DAJME
QUANTITY
SQCB7M6R2DAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB7M6R2DAJME
Internal Part NumberEIS-SQCB7M6R2DAJME
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB7M6R2DAJME
Related LinksSQCB7M6, SQCB7M6R2DAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB7M6R2DAJME Details Description
Related parts for SQCB7M6R2DAJME
DOOR STEEL 69.75X19.33" BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.21K OHM 1% 5W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 240PO datasheet.pdf
HA-VIS MCON 3080-A datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
RES 4 OHM 3.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP 6500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf