Pericom Semiconductor Corp. SQF620001
SQF620001 picture photo
Mfg. Part Number
SQF620001
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 156.25MHZ HCSL SMD
Datasheet Download
SQF620001.pdf
Availability of SQF620001
QUANTITY
SQF620001 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQF620001
Internal Part NumberEIS-SQF620001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ SQ
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQF620001
Related LinksSQF6, SQF620001 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
SQF620001 Details Description
Related parts for SQF620001
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf