AVX Corporation SR122A3R9DAR
SR122A3R9DAR picture photo
Mfg. Part Number
SR122A3R9DAR
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR122A3R9DAR.pdf
Availability of SR122A3R9DAR
QUANTITY
SR122A3R9DAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SR122A3R9DAR
Internal Part NumberEIS-SR122A3R9DAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
SeriesSkyCap® SR
PackagingBulk
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR122A3R9DAR
Related LinksSR122A, SR122A3R9DAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR122A3R9DAR Details Description
Related parts for SR122A3R9DAR
IC REG LDO ADJ 5A TO220 datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
IC 6BIT NON-INV TRANSLTR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf