AVX Corporation SR151C332MAATR2
SR151C332MAATR2 picture photo
Mfg. Part Number
SR151C332MAATR2
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
SR151C332MAATR2.pdf
Availability of SR151C332MAATR2
QUANTITY
SR151C332MAATR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR151C332MAATR2
Internal Part NumberEIS-SR151C332MAATR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR151C332MAATR2
Related LinksSR151C3, SR151C332MAATR2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR151C332MAATR2 Details Description
Related parts for SR151C332MAATR2
DIP CABLE - CDR14G/AE14M/X datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 20A FASTON datasheet.pdf
MAX-LOC F4 1 .625-.750" STR datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2CH 15SPS 8DFN datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 5.6A 8SOP datasheet.pdf