AVX Corporation SR152A220GARTR1
SR152A220GARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR152A220GARTR1
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A220GARTR1.pdf
Availability of SR152A220GARTR1
QUANTITY
SR152A220GARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A220GARTR1
Internal Part NumberEIS-SR152A220GARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A220GARTR1
Related LinksSR152A2, SR152A220GARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A220GARTR1 Details Description
Related parts for SR152A220GARTR1
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN GUIDE SOCKET FOR DOCKING datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.61 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.25 OHM 1% 10W datasheet.pdf