AVX Corporation SR152A330JAATR1-
SR152A330JAATR1- picture photo
Mfg. Part Number
SR152A330JAATR1-
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A330JAATR1-.pdf
Availability of SR152A330JAATR1-
QUANTITY
SR152A330JAATR1- Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A330JAATR1-
Internal Part NumberEIS-SR152A330JAATR1-
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A330JAATR1-
Related LinksSR152A33, SR152A330JAATR1- Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A330JAATR1- Details Description
Related parts for SR152A330JAATR1-
IDC CABLE - MSD16K/MC16G/MSD16K datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 1.615A 140 MOHM datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .312" .171"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LOAD SW HISIDE 3A 4-MLF datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf