AVX Corporation SR152A680GAATR1
SR152A680GAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR152A680GAATR1
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A680GAATR1.pdf
Availability of SR152A680GAATR1
QUANTITY
SR152A680GAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A680GAATR1
Internal Part NumberEIS-SR152A680GAATR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A680GAATR1
Related LinksSR152A6, SR152A680GAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A680GAATR1 Details Description
Related parts for SR152A680GAATR1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 333W TO247-3 datasheet.pdf
CABLE CX4-CX4 DDR 4CH PLEN 26M datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 14SIP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 202MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN MALE 16POS CONTACT INSERT datasheet.pdf