AVX Corporation SR152A680GAATR1
SR152A680GAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR152A680GAATR1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A680GAATR1.pdf
Availability of SR152A680GAATR1
QUANTITY
SR152A680GAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A680GAATR1
Internal Part NumberEIS-SR152A680GAATR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A680GAATR1
Related LinksSR152A6, SR152A680GAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A680GAATR1 Details Description
Related parts for SR152A680GAATR1
MOSFET P-CH 30V 7A 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-TX datasheet.pdf
CONN MDR PLUG 26POS SLD CUP datasheet.pdf
IC DUAL UART 1.8-5V FIFO 32-VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA SOC 361NFBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.61 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 80MHZ 84FBGA datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 121POS GOLD datasheet.pdf