Vishay/BCcomponents G22041432209J4C000
G22041432209J4C000 picture photo
Mfg. Part Number
G22041432209J4C000
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 5% WW
Datasheet Download
G22041432209J4C000.pdf
Availability of G22041432209J4C000
QUANTITY
G22041432209J4C000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G22041432209J4C000
Internal Part NumberEIS-G22041432209J4C000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesG200
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.512" L (5.70mm x 13.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G22041432209J4C000
Related LinksG22041432, G22041432209J4C000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G22041432209J4C000 Details Description
Related parts for G22041432209J4C000
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (20 + 1 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR 1C 1#4/0 PIN RECP WALL datasheet.pdf
66 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
FASTIN-FASTON REC HSG 6.3 MM SR datasheet.pdf