AVX Corporation SR155A330JARTR1
SR155A330JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR155A330JARTR1
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR155A330JARTR1.pdf
Availability of SR155A330JARTR1
QUANTITY
SR155A330JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR155A330JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR155A330JARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR155A330JARTR1
Related LinksSR155A3, SR155A330JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR155A330JARTR1 Details Description
Related parts for SR155A330JARTR1
CONN SOCKET PLCC 84POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 26PS DL SMD AU datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf
CABLE STR-R/A 4POS FMAL/FMAL 5M datasheet.pdf