AVX Corporation SR155A331JAATR2
SR155A331JAATR2 picture photo
Mfg. Part Number
SR155A331JAATR2
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR155A331JAATR2.pdf
Availability of SR155A331JAATR2
QUANTITY
SR155A331JAATR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR155A331JAATR2
Internal Part NumberEIS-SR155A331JAATR2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR155A331JAATR2
Related LinksSR155A3, SR155A331JAATR2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR155A331JAATR2 Details Description
Related parts for SR155A331JAATR2
SSD 40GB SCSI datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR QT411 QSLIDE datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 50KHZ RRO 14WLCSP datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 670MA 180 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC SIM RLLR datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 65MA SNT4A datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1210 X7R 10レF 16V datasheet.pdf