AVX Corporation SR155A681JARTR1
SR155A681JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR155A681JARTR1
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR155A681JARTR1.pdf
Availability of SR155A681JARTR1
QUANTITY
SR155A681JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR155A681JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR155A681JARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR155A681JARTR1
Related LinksSR155A6, SR155A681JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR155A681JARTR1 Details Description
Related parts for SR155A681JARTR1
TRIAC 200V 8A TO202 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG BLACK 500' datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf