AVX Corporation SR212A220JARTR1
SR212A220JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR212A220JARTR1
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR212A220JARTR1.pdf
Availability of SR212A220JARTR1
QUANTITY
SR212A220JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR212A220JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR212A220JARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR212A220JARTR1
Related LinksSR212A2, SR212A220JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR212A220JARTR1 Details Description
Related parts for SR212A220JARTR1
IC MULTIPLEXER ECL 2:1 5V 8TSSOP datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 40POS .050 VERT datasheet.pdf
IC POT DGTL 256-TAP 16TSSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 15.75"LX11.81"W datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 5A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTR 10-150MM M12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
REFLECTOR 49.9MM RND 24MM datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf