AVX Corporation SR212A330JARTR1
SR212A330JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR212A330JARTR1
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR212A330JARTR1.pdf
Availability of SR212A330JARTR1
QUANTITY
SR212A330JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR212A330JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR212A330JARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR212A330JARTR1
Related LinksSR212A3, SR212A330JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR212A330JARTR1 Details Description
Related parts for SR212A330JARTR1
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BANANA PLUG TO PIN TIP RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 50PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 900MA 1.01 OHM datasheet.pdf