AVX Corporation SR215A121JARAP4-90
SR215A121JARAP4-90 picture photo
Mfg. Part Number
SR215A121JARAP4-90
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR215A121JARAP4-90.pdf
Availability of SR215A121JARAP4-90
QUANTITY
SR215A121JARAP4-90 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR215A121JARAP4-90
Internal Part NumberEIS-SR215A121JARAP4-90
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR215A121JARAP4-90
Related LinksSR215A121, SR215A121JARAP4-90 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR215A121JARAP4-90 Details Description
Related parts for SR215A121JARAP4-90
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
IC MUX-LATCH 5BIT 2:1 28-PLCC datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
ANT PANTHEON 3 IN 1 GPS LTE datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 3CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf