AVX Corporation SR215A470JAATR1
SR215A470JAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR215A470JAATR1
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR215A470JAATR1.pdf
Availability of SR215A470JAATR1
QUANTITY
SR215A470JAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR215A470JAATR1
Internal Part NumberEIS-SR215A470JAATR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR215A470JAATR1
Related LinksSR215A4, SR215A470JAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR215A470JAATR1 Details Description
Related parts for SR215A470JAATR1
BNC MALE/PIN TIP RG58C/U 60" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 3.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 12.5MM datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50A TO252-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
WARNING LABEL datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 3/4" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AMP FH CONN PLUG V ASSY 40P datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 170MA SOT-23 datasheet.pdf