Laird Technologies IAS SR24120D12NM
SR24120D12NM picture photo
Mfg. Part Number
SR24120D12NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT SECTOR SR 11DBI 12" N MALE
Datasheet Download
SR24120D12NM.pdf
Availability of SR24120D12NM
QUANTITY
SR24120D12NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SR24120D12NM
Internal Part NumberEIS-SR24120D12NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeSector
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)2.008" (51.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR24120D12NM
Related LinksSR2412, SR24120D12NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SR24120D12NM Details Description
Related parts for SR24120D12NM
CONN RECEPT PIN .040-.050" .290" datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 2.56"W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC DVR VID FILTER SD 6CH 20TSSOP datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf