AVX Corporation SR321C334KAR
SR321C334KAR picture photo
Mfg. Part Number
SR321C334KAR
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
SR321C334KAR.pdf
Availability of SR321C334KAR
QUANTITY
SR321C334KAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SR321C334KAR
Internal Part NumberEIS-SR321C334KAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesSkyCap® SR
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.390" (9.91mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR321C334KAR
Related LinksSR321C, SR321C334KAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR321C334KAR Details Description
Related parts for SR321C334KAR
FERRULE WIRE UNINS 14AWG 1000PC datasheet.pdf
TAPE WIRE MRKR LEGEND-7 (8'ROLL) datasheet.pdf
CONN RING 3/0AWG #9.53 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC HDMI TX 150MHZ 80-LQFP datasheet.pdf
LED CBI 2MM RED/GREEN YELLOW SMD datasheet.pdf
3M 4646 VHB 3/4" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
CONN STRIP HEADER 53POS .100 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
P1 CASSETTE TAPE VINYL .38 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf